مصاحبه

موسسه فرهنگی - هنری معراج اندیشه سیرجان به عنوان یکی از موسسات تابعه شرکت معدنی - صنعتی گل گهر، با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده که در جهت انجام مسئولیت اجتماعی این شرکت، با بهره گیری از نیروهای مجرب و متخصصین متعهد و با استفاده از شیوه مسئله پژوهی، نیازسنجی و سایر روشهای علمی در قالب تصمیم سازیهای مفید و راهکارهای مناسب فرهنگی- هنری،جهت حل مسائل شهر و ارتقای فرهنگ عمومی خانواده های کارکنان گل گهر و مردم سیرجان؛ در زمینه های  افزایش سطح دانش عمومی شهروندان با ترویج فرهنگ کتابخوانی، تحکیم بنیان خانواده متعادل با محوریت سبک زندگی اسلامی- ایرانی و تلاش و همیاری در جهت حل مسائل اجتماعی، مطابق با مقررات و ضوابط نظام جمهوری اسلامی و رعایت اصول اخلاقی حاکم بر جامعه؛با همکاری و نظارت مسئولین شهری، سازمانها و نهادهای ذیربط به فعالیت می پردازد

نظر شما درباره‌ی برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها توسط شهرداری‌ها چیست؟

شهرداری به عنوان سازمانی پیشرو در ایجاد فرهنگ شهروندی می‌‌تواند در زمینه‌ی آموزش مهارت‌های فردی و اجتماعی که پایه‌ی رفتار شهروندی است، تأثیرگذار باشد.

برگزاری این گونه جشنواره‌ها با پشتوانه‌ی مطالعات اجتماعی و نیازسنجی می‌تواند حداقل برای شرکت‌کنندگان در جشنواره فرصت تأملی باشد. هرچند بخش عمده‌ی پاسخ به این سوال را بازخوردهای پس از برگزاری تعیین می‌کند اما می‌شود امیدوار بود از دل این جشنواره‌ها ایده‌های خلاق برای ارتقا سطح فرهنگ عمومی شهروندان به دست آید.

نظر شما درباره‌ی محورهای جشنواره چیست؟ جای چه موضوعاتی را خالی می‌بینید؟

 موضوعاتی که در برشور تبلیغاتی به ان اشاره شده بود موضوعات خوبی است ضمن آن‌که جای مساله‌ی فراگیری مثل اعتیاد در آن خالی‌ست. مخصوصن وجود پارک‌های تاریک و ناامن که پاتوق مناسبی برای این افراد شده است و قبح آن برای جامعه از دست رفته. داخل پرانتز

در رشته‌های انتخابی جشنواره جای نقاشی خالی‌ست.

به نظر شما برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها چه تاثیری بر افزایش مشارکت شهروندی و ارتقای فرهنگ شهروندی دارد؟

 

برگزاری خوب جشنواره شفاف و به دور از هر گونه شائبه می‌تواند مشوق خوبی در افزایش مشارکت شهروندی باشد که امید است این مهم مورد عنایت مدیران اجرایی، داوران و همین‌طور شرکت‌کنندگان باشد.

تاکنون چه اقداماتی برای تبلیغ هرچه بهتر و گسترده‌تر جشنواره و اطلاع‌رسانی برای شرکت در آن انجام داده‌اید؟

 

تصمیم داریم در این زمینه ها اقدام کنیم:

تهیه بروشور و اطلاع رسانی از طریق شبکه‌های اجتماعی و سامانه پیام انبوه

درج فراخوان در برخی هفته‌نامه‌های محلی

استقبال تا این لحظه چگونه بوده است؟ در رشته‌های مختلف چه تعداد اثر رسیده است؟

هنوز در مراحل اول تبلیغات هستیم و بازخورد قابل توجهی دریافت نشده.

با توجه به شناختی که از شهرستان خود دارید فکر می‌کنید تا پایان مهلت ارسال آثار، بیش‌ترین استقبال در چه رشته‌هایی باشد؟

 

با توجه به مسابقات برگزار شده در این شهرستان، مسابقه‌ی عکاسی با تلفن همراه از استقبال خوبی برخوردار بوده چون سطح بیشتری از مخاطب را پوشش می‌دهد.

برای استقبال بیش‌تر از جشنواره، چه برنامه‌هایی دارید؟

استفاده ازشیوه‌ی اطلاع‌رسانی هرمی

ابلاغ اگهی جشنواره ازطریق آموزش وپرورش به تمامی مدارس

استفاده از پرتابل‌های موسسات و آموزشگاه‌های عالی برای اطلاع‌رسانی بیشتر

 

/ 0 نظر / 14 بازدید